Sport

Zmajevi pobijedili Slovačku sa 26:24

reprezentacijaRukometna reprezentacija BiH osigurala je učešće u baražu za Svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj.

Zmajevi su u gostima nadigrali Slovačku s 26:24.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, a selekcije su se smjenjivale u vodstvu.

Ipak, na odmor smo otišli s minimalnom prednošću (13:12).

I u nastavku smo vidjeli sličnu igru, a Zmajevi su već u 34. minuti otišli i do plus tri (16:13).

Međutim, u posljednjih 10 minuta ušli smo samo s golom prednosti. Uslijedio je mali pad u napadu, a u odbrani nismo dobro zatvarali Slovake.

Tako su domaći u 52. minuti poravnali rezultat (21:21). Srećom u narednom napadu Petro je zaradio treće isključene i završio je meč, a Tarabocchia je rutinski realizovao sedmerac.

Brojčanu prednost nismo dugo imali jer je Burić isključen već u narednom napadu, ali je Karačić golom opet vratio nam prednost.

U posljednja dva minuta ušli smo s dva gola prednosti zahvaljujući pogotku Muhameda Zulfića.

Upravo je bivši igrač sarajevske Bosne bio junak, jer je pogodio i 35 sekundi do kraja za naš trijumf.

Mario Blažević bio je odličan na našem golu i skupio 10 odbrana, dok su najefikasniji bili Muhamed Zulfić sa šest, te Senjamin Burić, Malinović i Tarabocchia sa po pet golova.

Dodajmo i da je Nikola Prce postigao tri, a Karačić gol manje.

U redovima domaćih najbolji je bio Anti sa šest golova.

U drugom susretu ove grupe Litvanija je rutinski nadigrala Kosovo 42:23. (sport.ba)