Sport

Reprezentacija BiH remizirala sa SAD-om

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine i selekcija Sjedinjenih Američkih Država odigrale su u Los Angelesu prijateljski meč bez pogodaka. Amerikanci su bolje ušli u susret i već u prvoj minuti su zaprijetili preko Adamsa čiji šut glavom s lahkoćom brani Šehić.

“Mogu biti zadovoljan, a ostaje žal za promašenim penalom. Pokazalali smo dosta volje, htijenja i trke. Igrali smo otvoreno, stvarali prilike i možemo se nadati još boljoj igri u budućnosti”, rekao je Prosinečki nakon meča.

Najbolju šansu za reprezentaciju BiH propustio je Haris Medunjanin, koji je u drugom poluvremenu promašio penal, dok su nogometaši SAD-a su prvi zaprijetili i u drugom poluvremenu. U 51. minuti Morris je izašao sam na Šehića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Obje reprezentacije su imale nekoliko dobrih šansi za postizanje pogotka, ali odbrane i golmani bili su na visini zadatka, te su mreže u ovom meču mirovale.

Naredni susret u SAD-u reprezentacije BiH će igrati u noći sa srijede na četvrtak (03:00) protiv Meksika u San Antoniju.