Sport

Liga prvaka: Roma i Liverpool u polufinalu

Italijanska Roma i engleski Liverpool prvi su polufinalisti Lige prvaka. Roma je nevjerovatnim preokretom uspjela savladati Barcelonu sa 3:0, što je bilo dovoljno za prolazak dalje. Liverpool je slavio i u revanš utakmici protiv Manchester Cityja, rezultat je bio 2:1.

U prva dva revanš susreta četvrfinala Lige prvaka, Roma je savladala goste iz Barcelone rezultatom 3:0, što je Romi bilo dovoljno za nastavak takmičenja, obzirom da je na stadionu Nou Camp poražena sa 4:1. Strijelac prvog pogotka na utakmici bio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, u 6. minuti utakmice.

Sjajna partija Džeke, kojeg Pique u 56. minuti ruši u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na bijelu tačku. Precizan s bijele tačke bio je de Rossi, 2:0 za Romu. Treći gol za Romu postigao je Manolas u 82. minuti utakmice. Barcelona se oprašta od Lige prvaka.

U drugoj utakmici, ekipa Manchester Cityja, koja je u prvoj utakmici poražena od Liverpoola rezultatom 3:0, povela je u drugoj minuti revanš susreta na stadionu Etihad. Strijelac je bio Gabriel Jesus. Očekivalo se da bi Manchester City mogao napraviti preokret, no hladan tuš stigao je u 56. minuti, kada je Salah izjednačio na 1:1.

U 77. minuti Roberto Firmino pogađa za 2:1, i Liverppolu kupuje kartu za polufinale. Bio je to konačan rezultat utakmice.