Sport

Andora – BiH 0:3

55171cc9-87d4-456f-950b-21a0b0765237-dzeko2-reprezentacija-previewNogometna reprezentacija BiH na večerašnjem gostovanju pobjedila je selekciju Andore rezultatom 3:0 to je ujedno i prva utakmica kvalifikacija u kojoj su zmajevi uzeli sva 3 boda i došli do prve pobjede nakon 5 odigranih kvalifikacijskih utakmica.

Sva tri gola postigao je naš napadac Edin Džeko zahvaljujuci asistencijama Senada Lulića i to prvi gol postignut je u 13 minuti to je ujedno bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme smo otpoceli puno bolje i agresivnije pa tako u 49 minuti postižemo drugi gol te nakon toga rasterecenije nastavljamo igrati utakmicu pa u 62 minuti utakmice asistencijom Lulića Džeko lijevom nogompostiže i svoj treci pogodak na utakmici i donosi konacni rezultat utakmice