Sport

Zenica: Reprezentacija BiH slavila rezultatom 5:0 protiv Gibraltara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je visoku pobjedu od 5:0 protiv lošeg Gibraltara u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine odigrati u Rusiji.

Već u četvrtoj minuti naša reprezentacija došla je u vodstvo. Miralem Pjanić je poslao sjajnu dubinsku loptu u šesnaesterac gdje se odlično snašao Vedad Ibišević, koji na kraju matira golmana Ibrahima za vodstvo BiH.

Nakon gola naša reprezentacija imala je totalnu dominaciju, koju najbolje oslikava podatak da je Gibraltar uputio samo jedan šut ka golu Asmira Begovića, dok je naša selekcija u svojim nogama imala čak 73 posto loptu u svom posjedu.

Ipak, do gola se čekalo do pred sami kraj prvog poluvremena. Ponovo je strijelac bio Ibišević ovaj put na asistenciju Edina Višće.

Slično kao i u prvom poluvremenu, naši igrači su postigli gol na otvaranju drugog dijela utakmice. Na asistenciju debitanta u bh. dresu Daniela Pavlovića pogodio je Avdija Vršajević.

Samo četiri minute kasnije golman Gibraltara Ibrahim ponovo je kapitulirao. Sjajni Vršajević probio je po desnoj strani i uputio dobar centaršut. U šesnaestercu se najbolje snašao Višća koji efektno postiže gol i postavlja konačni rezultat utakmice.

Reprezentacija BiH s novom pobjedom izjednačila se s Grčkom na tabeli grupe H. Obje selekcije sada imaju po deset bodova, ali Grci imaju utakmicu manje, koju će večeras odigrati protiv lidera Belgije. Gibraltar je ostao zakovan za dno bez ijednog osvojenog boda. (Klix.ba)