Sport

Željezničar slavio na Malti

zeljeznicar-slavio-na-malti-rijad-bajic-srusio-balzan_1435685787_0Željezničar je, u okviru prvog pretkola Evropske lige, na gostovanju savladao malteški Balzan rezultatom 0:2. Oba gola za vicešampiona Premijer lige BiH postigao je Riad Bajić.

Na samom početku utakmice, tačnije u trećoj minuti, penal za plave sa Grbavice. Naime, Đelmić je ubacio sa desne strane, jedan od domaćih igrača obara Bogdanovića a sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku.

Siguran egzekutor za 0:1 bio je Riad Bajić.

Nakon prvog pogotka Željezničar je nastavio sa dominacijom, a to je krunisano i povećanjem vodstva.

Nakon solo akcije Amira Hadžiahmetovića u 14. minuti, mrežu Balzana ponovo pogađa Bajić za 0:2.

U 18. minuti plavi ponovo pogađaju mrežu domaćih, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije Beganovića. Do kraja prvog poluvremena Željezničar je imao dominaciju, ali pokušaji Bajića, Đelmića nisu završili na pravom mjestu, te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:2.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija plavih. U 61. minuti Sadiković je sjajno probacio loptu kroz noge jednom igraču Balzana, dodao do Đelmića koji ubacuje za Kokota ali je napadač plavih šutirao pored gola.

Željezničar je ponovo zaprijetio u 71. minuti. Kvesić je ubacio ali Bajić ne uspjeva uputiti udarac.

Do kraja utakmice Željezničar je imao više od igre, ali nije bilo promjene rezultata.

Željezničar je sa pobjedom na Malti jednom nogom u drugom pretkolu Evropske lige. Revanš susret igra se za devet dana na Stadionu Koševo.