Sport

Španija minimalno slavila, Slovačka deklasirala Luksemburg

Večeras su odigrane kvalifikacione utakmice za Europsko prvenstvo u Francuskoj koje se igra 2016. godine.

U grupi C snage su odmjerili Španija i Ukrajina, Makedonija i Bjelorusija, te Slovačka i Luksemburg.

ŠPANIJA – UKRAJINA 1 : 0
Španija je minimalno slavila protiv Ukrajine, rezultat je glasio 1-0 a strijelac jedinog i pobjedonosnog gola bio je Morata, koji je na asistenciju Kokea u 28. minuti zatresao mrežu Pyatova. Ovom pobjedom Španija se nalazi na 2. mjestu Grupe C sa osvojenih 12 bodova.

MAKEDONIJA – BJELORUSIJA 1 : 2
Makedonija je na svom terenu poražena od Bjelorusije rezultatom 1-2. Prvi do vodstva dolaze igrači Makedonije. Trajkovski pogađa u 9. minuti. Pred kraj prvog poluvremena u 44. minuti Bjelorusi dolaze do izjednačenja preko Kalacheva da bi za potpuni preokret i veliko slavlje pogodio Bordachev u 82. minuti. Makedonci su ovim porazom pali na 5. poziciju Grupe C sa tri osvojena boda, da bi ih Bjelorusi bodovno pretekli (+1), kao i pozicijom iznad.

SLOVAČKA – LUKSEMBURG 3 : 0
Slovaci su preuzeli ulogu favorita u meču protiv Luksemburga te zasluženo došli do nova tri boda u Grupi C. Savladali su selekciju Luksemburga rezultatom 3-0, a strijelci za Slovake bili su nemec, Weiss te Pekarik u 10., 21., te u 40. minuti. Slovačka je zadržala prvo mjesto u pomenutoj Grupi.