Sport

Sarajevo pobijedilo Slaviju rezultatom 3:2

bordoSarajevo je pobijedilo Slaviju rezultatom 3:2 u okviru 25. kola BHT Premijer lige.Pobjednosni pogodak u posljednjim trenucima za tim sa Koševa dao je Miloš Stojčev. Već u prvom ozbiljnijem napadu Bordo tim je poveo. Benko je bio brži od golmana Lučića i smjestio je loptu u mrežu.

Nastavak je u potpunosti pripao domaćima. Prvo su izjednačili preko Popovića u 11. minuti. Pomenuti igrač najbolje se snašao nakon kornera i na drugoj stativi je zakucao loptu u mrežu.

Igrao se 15. minut kada se nogometaš Sarajeva Dario Purić povrijedio i morao je napustiti teren. Zamjenio ga je Amer Bekić.

U 24. minuti Rovčanin pokošava volejom, ali lopta odlazi preko gola. Slavija je nastavila diktirati tempo, a igra Bordo tim nije imala nikakve vizije.

Mahir Karić je u 28. minuti propustio sjajnu priliku nakon što se Govedarica poigrao sa nemoćnom odbranom tima sa Koševa.

Nemoćni gosti primili su pogodak u 31. minuti. Fantastično je iz slobodnjaka pogodio Radosavljević. Tu nije bio kraj muka za goste. U 40. minuti agilni Rovčanin iz teške pozicije puca pod prečku, ali Delač loptu odbija u korner.
Prvih 45 minuta okončano je vodstvom Slavije od 2:1.

U nastavku gosti prvo prijete preko Stojčeva u 48. minuti. Ipak, lopta odlazi preko gola. U 60. minuti Sarajevo stiže do poravnanja preko Velkoskog koji pogađa za 2:2.

Igrao se 67.minut kada je utakmica prekinuta jer je došlo do tuče navijača na tribinama. Nakon nekih 20 minuta prekida, utakmica je nastavljena. Domaći su zaprijetili prvi, ali lopta odlazi preko gola. U 70. minuti Hodžurda je oborio Bekića i zaradio žuti karton. Nekoliko minuta poslije dobra akcija gostiju, ali Velkoski loše reaguje.

Makedonski reprezentativac pokušava u 80. minuti iz slobodnjaka. Nije bio precizan. Bekić je u 90.minuti propustio priliku da promijeni rezultat. U narednom napadu Delač spašava siguran pogodak, loptu je izbacio u korner ispod prečke.
Kada su svi pomislili da će utakmica završiti 2:2, pobjednosni gol za Bordo tim postigao je Miloš Stojčev u posljednjim trenucima meča.

Sarajevo je ovim trijumfom ostalo na prvom mjestu. (Klix.ba)