Sport

Rukometna reprezentacija BiH ubjedljivo slavila protiv Kosova rezultatom 41:25

bih-savladala-kosovo-4125_1452373020U četvrtom kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francucskoj 2017. godine Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u KSC Mejdan savladala je selekciju Kosova rezultatom 41:25

Gosti su se, ipak, solidno držali u prvom dijelu, a i prvi su poveli na meču sa 0:1 i 1:2, a u 14. minuti su vodili sa 7:6. No, do kraja poluvremena nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 18:13 za BiH.

U drugom poluvremenu domaći su igrali dominantno a gledatelji su uživali u sjajnim akcijama. Rezultat je na kraju glasio 41:25.

Ovom pobjedom bh. reprezentacija je ostala na vrhu grupe sa sedam osvojenih bodova. Naredni meč Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine igra protiv Slovačke 13. januara u Hlohovecu.

Rezultati grupe 1
Slovačka – Litvanija 31:27, BiH – Kosovo . Parovi 5. kola (13. januar): Slovačka – BiH (18 sati), Litvanija – Kosovo (18).