Sport

Rukometna reprezentacija BiH pobijedila selekciju Litvanije

BiHBh. rukometaši večeras su u paklenoj atmosferi dvorane u Cazinu savladali Litvaniju sa 26:23. Pobjeda je veoma teško izborena, iako to rezultat apsolutno ne otkriva. Nevjerovato zvuči da je pobjednik odlučen u posljednja tri minuta.

Dobro smo otvorili meč, a u 15. minuti golom Ivana Karačića poveli smo s plus tri (8:5). Nakon toga nastupila je realizatorska kriza u našim redovima, te su gosti osam minuta kasnije uspjeli i izjednačiti (9:9).

Ipak, trećim golom Alena Ovčine u 27. minuti imali smo opet plus tri (12:9). Kada je u narednom napadu Vladimir Vranješ pogodio za 13:9 dvorana u Cazinu je eksplodirala.

Na poluvrijeme smo otišli sa plus tri (13:10). Bila je to očekivano dosta teška utakmica, ali smo na odmor otišli s lijepom prednošću.

U nastavku smo loše počeli, te su gosti prišli samo na gol zaostatka (13:12). Prvi gol u drugom poluvremenu dali smo tek u šestoj minuti, kada je pogodio Kosta Savić.

Međutim, u 11. minuti nastavka gosti su stigli i do izjednačenja (15:15). U ovom periodu igre nikako nismo mogli pronaći svoj prepoznatljivi stil igre, a četiri puta okvir gola u prvih 15 minuta bio je saveznik gostiju.

Šok je nastupio u 47. minuti, kada su gosti poveli (17:28). Srećom u narednom napadu Faruk Vražalić je poravnao. Dugo smo se mučili, a veoma dobar u tim trenucima je bio Kosta Savić.

Pet minuta do kraja golom Nikole Prcea sa sedam metara konačno smo poveli sa dva razlike (23:21). Dvije minute do kraja Vražalić je istrčao kontru i pogodio za maksimalnih plus četiri. I to sa igračem manje. Tada je bilo jasno da ćemo slaviti.

Završilo je 26:23, čime smo izbili na drugo mjesto grupe, iza favoriziranih Danaca.

Briljirao je golman Benjamin Burić sa 16 odbrana (dva sedmerca). Nikola Prce utrpao je osam golova, a kada se rezultat lomio bio je odličan i Kosta Savić sa četiri gola. (sport.ba)