Sport

Rukomet: Terzić promašio plasman na Evropsko prvenstvo

rukometRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Bjelorusijom (22:22) u susretu pretposljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U neizvjesnoj utakmici, pred oko 5.000 navijača u zeničkoj Areni našem timu trebala je pobjeda za plasman na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta. I Zmajevi su imali napad za pobjedu, ali Terzić nije pogodio u posljednjim sekundama…

Remi više odgovara Bjelorusima koji eventualnom pobjedom u posljednjem kolu protiv Litvanije mogu osigurapi EP. S druge strane BiH gostuje Danskoj.

Naši su odlično otvorili utakmicu. Golman Burić bio je raspoložen, a Zmajevi su iskoristili dva uvodna napada i stigli do 2:0. Prednost su zadržavali do 9. minuta, kada Babičev izjednačuje na 4:4.

U naredne četiri minute Bjelorusi su imali i prednost (4:5 i 5:6), ali je onda uslijedila serija bh. tima od 4:0 (Vranješ 2, Malinović i Ovčina) za prvu prednost od tri gola razlike (9:6). No, Bjelorusi se nisu predavali i u 21. minuti ponovo izjednačuju rezultat (9:9).

Do poluvremena Zmajevi su uspjeli zadržati dva gola prednosti, što je bila solidna zaliha uoči posljednjih pola sata utakmice.

Nastavili su dobro Markovićevi izabranici i u nastavku, ponovo imali i po tri gola prednosti, ali u 48. minuti Bjelorusi izjednačuju – 20:20, te smo ušli u neizvjesnu završnicu.

Bjelorusi su imali dvije prilike da preuzmu vodstvo, ali tada je na scenu stupio Grahovac, koji je sa dvije odlične intervencije držao Zmajeve u igri. Malinović je pogodio za prednost BiH, ali Bjelorusi serijom 2:0 preuzimaju vodstvo 22:21.

U narednom napadu sudije su “pogurale” Bjeloruse i jedan prekršaj izvukli na devet metara, no nekoliko trenutaka kasnije Perić je izborio sedmerac iz kojeg je pogodio za 22:22, što je bio i konačan rezultat. (faktor.ba)