Sport

Real upisao šestu pobjedu u nizu

realReal se dugo mučio pred svojom publikom sa davljenikom iz Andaluzije, Almerija je uspješno odolijevala sve do posljednjeg minuta prvog poluvremena, a onda je sjevnula bomba Jamesa Rodrigeza.

Kolumbijac je naleteo na jednu, ne tako spretnu, intervenciju gostujuće odbrane, opalio iz prve i poslao loptu pod prečku u svom stilu.

Bio je to 100. prvenstveni gol ‘Kraljevskog kluba’ ove sezone.

Već u četvrtom minutu igre u nastavku prednost ‘Merengesa’ je duplirana, Ronaldo je sa tri metra zatresao mrežu na asistenciju Tonija Kroosa, sumnjiva situacija, zvanični najbolji igrač planete je možda bio ofsajdu.

U svakom slučaju na semaforu stadiona ‘Santiago Bernabeu’ pisalo je 2:0, a CR7 došao do cifre od 51. gola u svim takmičenjima ove sezone.

Chicharito Hernandez je 15 minuta pre kraja utakmice propustio veliku priliku da nastavi golgetersku seriju koju je započeo u revanš meču 1/4 finala protiv Atletica.

Međutim, Rubenova mreža se zatresla treći put u 85. minutu, strijelac je bio Alvareo Arbeloa za konačnih 3:0, šesta pobjeda u nizu u Primeri za Real koji se vratio na dva boda zaostatka u odnosu na Barcelonu na četiri kola prije kraja.

Sevilla je nastavila sa dobrim partijama, večeras je polufinalista Lige Europe odnio cijeli plijen iz Eibara.
Carlos Bacca je sa dva gola u prvih 15 minuta najavio pobjedu gostiju iz Andaluzije, davljenikiz Baskije se vratio u meč početkom drugog poluvremena kada je Piovaccari pronašao put do mreže Rica, ali nade domaćina da može da ostane neporažen raspršio je iskusni Jose Antonio Reyes u 64.minutu za konačnih 1:3.

Sevilla se ovim trijumfom vratila na poziciju broj četiri na tabeli, poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, ali Valencija bi mogla da se vrati na istu ukoliko sutra ostane neporažena u gostima kod Rayo Vallecana.
U duelu između Celte i Malage na ‘Balaidosu’ nije bilo golova sve do 89. minuta, kada Nolito postiže gol i donosi tri boda domaćinu. (sport.ba)