Sport

Mladi Zmajevi pobijedili favoriziranu Tursku

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine savaldala je u prijateljskom meču koji je odigran u Kaknju favoriziranu selekciju Turske rezultatom 2:1.

Naši mladi Zmajevi poveli su u osmoj minuti golom kapitena Armina Hodžića, da bi Turska izjednačila u 28. minuti preko Ciceka.

Ipak, pobjedu izabranicima Darke Nestorovića donio je sjajni Hodžić iz penala u 45. minuti.

Spomenimo da je utakmica bila izuzetno gruba, te da je pokazano čak 13 žutih kartona, dok su Turci dobili crveni karton u posljednjim minutama.

Za našu selekciju od prve minute igrali su: Kjosevski, Omerbašić, Miletić, Mihojević, Merajić, Rahmanović, Radovac, Sadiković, Memija, Jelisić i Hodžić.

Priliku sa klupe dobili su: Trkulja, Aćimović, Predragović, Šatara, Musić i Prevljak.

Naša mlada selekcija kvalifikacije otvara 13. juna u Norveškoj.