Sport

Italija pobijedila Španiju rezultatom 2:0

italija spanijaZavršen je i pretposljednji meč osmine finala Evropskog prvenstva u Francuskoj. Na samom startu utakmice Italijani su napali svim silama Špance, a do gola su došli nakon pola sata igre, a precizan je bio Giorgio Chiellini.

Aktuelni prvak Evrope, selekcija Španije, putuje kući već nakon osmine finala. Italijani su očitali taktičku lekciju Špancima i slavili s 2:0, te na taj način izborili duel protiv Njemačke u četvrtfinalu Eura.

Priliku za izjednačenje je imao Pique u 90. minuti. Nakon što je De Gea izveo slobodan udarac sa centra, Ramos je spustio loptu na peterac do stopera barcelone, koji dobro šutira, ali Buffon sjajno brani.Minutu kasnije Pelle je postavio konačnih 2:0 nakon kontranapada, a Darmian je bio asistent.