Sport

Grčka odnijela bod s Bilinog Polja

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Grčke odigrali su neriješeno sa 0:0. Grčka je nakon utakmice u Zenici ostala na drugom mjestu grupe H kvalifikacija za Mundijal, dok je Bosna i Hercegovina trećeplasirana s bodom manje od večerašnjeg protivnika. BH igrači su bili nešto bolji protivnik u prvih 45 minuta, ali je golman grčke selekcije Karnezis odbranio nekoliko dobrih šuteva bh. nogometaša.

Prvu veliku šansu Zmajevi su imala u 12. minutu kada se Višća našao u dobroj prilici pred grčkim golom nakon pasa Ibiševića, ali je njegov šut odbranio Karnezis. Ali u ostatku utakmice Grci su znali iskoristiti i držati loptu daleko od svog gola. Najbolju priliku za našu reprezentaciju propustio je Edin Džeko u 75. minuti. Grci su pred sami kraj mogli i do vodstva, ali je Mantalos prebacio gol nakon što je izašao sam pred Begovića.