Sport

EP: Kadeti BiH deklasirali Srbiju rezultatom 76:56

ep-kadeti-bih-deklasirali-srbiju-musa-ubacio-27-koseva_1438867684 (1)Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Litvaniji

Pala je Srbija u prvom kolu grupe C, bilo je 76:56 (18:21, 23:14, 20:9, 15:12) za naše mlade momke, a nezaustavljiv za orliće bio je Džanan Musa koji je utakmicu okončao sa 27 koševa, četiri skoka i pet asistencija.

Nakon što su Srbijanci dobili prvu četvrtinu sa tri poena prednosti, u drugoj naši momci igraju puno bolje i dobijaju ovaj period igre sa 23:14.

U prvom poluvremenu dominirao je Dženan Musa sa 17 postignutih poena, dok je Aleksa Matić ubacio 11 koševa za Srbiju

Drugo poluvrijeme počinje obostrano nervoznom igrom i greškama, igra se koš za koš i u šetoj minuti rezultat je 47:41 za naše momke. Na isteku osme minute Musa hvata skok pod našim košem, istrčava kontru i asistira za Čerkezoviča, da bi potom Srđan Kocić pogodio za najveću prednost naših – 55:44. Bosanci igraju sjajnu odbranu, Kocic prekida napad trči kontru i već je 57:44. Musa i Alikadić nas odvode na 61:44, što je bio i konačni rezultat na kraju trećeg perioda kojeg su naši igrači dobili sa 20:9

Na isteku četvrtog minuta četvrte četvrtine Musa postiže 25 poen za +21 – 69:48. U posljednje dvije minute meča ulazimo sa 20 poena razlike – 74:56, da bi na kraju rezultat glasio velikih 76:56.