Sport

Bordo tim slavio u vezirskom gradu i smanjio prednost Širokog na minus tri

sarajevoU posljednjoj utakmici 21. kola BHT Premijer lige Sarajevo je pobijedilo u Travniku istoimenog domaćina rezultatom 2:0. Golove za tim sa Koševa postigli su Puzigaća i Benko. Ovim trijumfom Bordo tim je smanjio prednost lidera Širokog Brijega na minus tri. Za razliku od prethodnih gostovanja Sarajevo je odigralo mnogo bolje.

Gosti su krenuli ofanzivno. Igrao se 4. minut kada je udarac Benke odbranio Nurković. U nastavku akcije izblokiran je šut Bekića. Već u narednom napadu ponovo je zaprijetio Bekić, ali je bio u ofsajdu.

Svoj udarac u 7.minuti oprobao je Musić, ali je lopta otišla preko gola. Igrao se 19. minut kada je Benko probao iz slobodnjaka. Nije bio precizan. Samo tri minute poslije Nurković je odbranio udarce Stojčeva, a kasnije i agilnog Benke.
Pritisak gostiju nije jenjavao. U 31. minuti Aleksić zamalo nije pogodio svoju mrežu, a u nastavku akcije Puzigaća puca preko gola.

Izabranicima Mehe Kodre incijativa se isplatila u 44. minuti. Bekić, koji je zadavao mnogo problema odbrani Vezira, dribla Sadikovića u šesnaestercu domaćih. Ovaj ga nesmotreno faulirao. Sudija Skakić pokazao je na jedanaest metara, a igraču Travnika crveni karton.

Nakon toga je i sekretar domaćih Smail Hodžić nakon prigovora dobio crveni karton.

Poslije nekoliko minuta Puzigaća je izveo kazneni udarac, ali je Nurković odbranio. Ipak, iz drugog pokušaja bek Sarajeva pogađa mrežu za 0:1. Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Bordo tim povećava vodstvo. Radovac pravi solo-prodor, sjajno upošljava Benku koji matira Nurkovića za 0:2. Domaći su tražili ofsajd, ali pomoćnik nije podigao zastavicu.

Sa igračem više u polju gosti su konstantno stvarali probleme odbrani domaćih. Tako je u 63. minuti Stojčev sjajno proigrao Benku čiji udarac glavom sa samo nekoliko metara brani čuvar mreže domaćih.

U 68. minuti Hasečić je pokušao iznenaditi Delača, koji je bio na oprezu. Amer Bekić u 72.minuti odlično vara svog čuvara, puca sa vrha šesnaesterca. No, Nurković je na visini zadatka. Četiri minute poslije Rustemović gubi loptu, ali to ne koristi Hasečić.

Do kraja utakmice igralo se najčešće između dva šesnaesterca i rezultat se nije mijenjao. Sarajevo se pobjedom probilo na drugo mjesto, dok je Travnik ostao na 12.poziciji.