Sport

BiH pobjednik Kirin kupa u Japanu

bih kirin kupNogometna Reprezentacija Bosne i Hercegovine senzacionalnim nastupom savladala je Japan u finalu Kirin kupa rezultatom 2:1 i došla do prvog službenog trofeja u historiji.

Japan je poveo u 28. minuti utakmice preko Kiyotakeu a samo dvije minute kasnije naš najbolji fudbaler na ovom turniru Milan Đurić odlično je reagovao nakon jedne zbrke u šesnaestercu Japana i poravnao rezultat na 1:1

Miroslav Stevanović je ušao u igru u 66. minuti i odmah u prvom kontaktu s loptom asistirao Đuriću, koji postiže svoj četvrti gol na turniru za 2:1.

Milan Đurić proglašen je najboljim strijelcom i igračem Kirin kupa, Đurić je postigao ukupno četiri gola u dvije utakmice.

Pehar je podigao Haris Medunjanin koji je nosio kapitensku traku na Kirin kupu naše reprezentacije.