Sport

Bh. hokejaši savladali selekciju Hong Konga

hokejHokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Istanbulu odigrala prvi susret Svjetskog prvenstva III divizije protiv selekcije Hong Konga, a naši hokejaši ostvarili su trijumf rezultatom 5-3.

Naš nacionalni tim je važio za totalnog autsajdera protiv Hong Konga pred početak susreta, ali je najavljena borbenost za državni dres naših reprezentativaca došla do izražaja u odličnom susretu.

Selekcija Hong Konga je povela pogotkom Cheuka u desetoj minuti prve trećine, a prednost je udvostručio Wong nakon 15. minuta igre. Međutim, prije odlaska na prvi odmor, upravo je Dino Čordalija pogodio za smanjenje rezultata na 1-2.

Druga dionica u potpunosti je pripala našoj selekciji, koja je postigla tri pogotka u dvadeset minuta. Za 2-2 pogodio je Lemes, a Ho je nekoliko minuta kasnije ponovo doveo u prednost selekciju Hong Konga. Do kraja druge trećine Hadžihasanović i Čordalija u potpunosti su preokrenuli rezultat na 4-3.

Pogodak za 5-3 postigao je Hodžić u prvoj minuti posljednje trećine, a Wong je u 12. minuti trećine smanjio na 5-4 u trenutku kada je naša selekcija imala igrača manje na ledu.

Osim selekcija BiH i Hong Konga, u grupi su još selekcija Južne Afrike, Turske, Gruzije i Luksemburga.

Nakon fantastične pobjede, naši reprezentativci su istu znali itekako proslaviti.