Probleme u radu bubrega prepoznajte na samom početku
Bubrezi su jedan od vitalnih organa u tijelu. Zaduženi SU za filtriranje 120-150 litre krvi na redovnoj dnevnoj bazi. Obradom krvi, bubrezi će spriječiti nakupljanje viška tekućine i otpada u tijelu. Također podržavaju formiranje crvenih krvnih stanica i kontrolu krvnog pritiska.Kvar bubrega odmah uječe na cjelokupno zdravlje i zatajenja bubrega je opasno po život. Jedan od najzdravijih načina za održavanje dobrog zdravlja bubrega je hrana bogata antioksidansima i hranjivim tvarima.
Najčešći simptomi oštećenja bubrega koje ne biste trebali ignorirati uključuju:
Oticanje – Oštećeni bubrezi su nesposobni za uklanjanje viška tekućine iz organizma, što se normalno uzrokuje oticanje u licu, rukama, nogama. Iznenadna oteklina je također simptom neuspjeha bubrega.
Promjene mokrenja – Najraniji znakovi zatajenja bubrega koje trebaju hitnu pozornost su: poteškoće mokrenja ili osjećaj pritiska, krv u mokraći, tamna mokraća, mokrenje male količine urina ili manje često, blijed urin u većim količinama i češće, pjenast urin i mokrenje tokom noći.
Osip na koži – Kao što je funkcija bubrega ne uspije, toksini se nakupljaju u krvi, što često dovodi do kožnih osipa ili jakog svrbeža. Ovaj toksin čini kožu nadraženu i suhu. Čak i ako tretirate problem lokalno, vaš problem bubrega i dalje će ostati.
Umor i Pomanjkanje daha – Kratkoća daha može signalizirati oštećenja bubrega. Stvar je da vaše tijelo ne dobiva dovoljno kisika zahvaljujući crvenih krvnih stanica, što također rezultira viškom nakupljanja tekućine u plućima.
Metabolički okus u ustima – Promjena okusa koji je normalno javlja kao posljedica nakupljanja toksina u krvi. Vaš dah može postati loš.
Bol – Oštećenje bubrega je često obilježeno bolom u gornjem dijelu leđa ili na strani oštećenog bubrega. Bubrežni kamenci, kao i infekcije bubrega mogu izazvati grčeve i jake bolove.
Izvor: svezazenu.club