Sport

Barcelona izborila četvrtfinale

Nakon Real Madrida, Bayerna, Juventusa, Liverpoola, Manchester Cityja, Rome i Seville, španjolski nogometni velikan Barcelona posljednji je klub koji je izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Barcelona je u uzvratnom susretu osmine finala na Camp Nou pobijedila Chelsea 3-0 nakon što je prvi susret u Londonu završio 1-1. Junak utakmice bio je Lionel Messi koji je zabio dva gola (3, 63) i upisao asistenciju Ousmaneu Dembeleu (20).

Barci je ovo bio 14. uzastopni nastup u osmini finala LP i samo dva puta nije prošla dalje. Ispala je jedino od Chelsea 2005. i dvije godine kasnije od Liverpoola.

Barcelona nije mogla bolje otvoriti utakmicu i već u trećoj minuti je stigla do prednosti, a pogodak je iz teške pozicije s desne strane postigao Lionel Messi. Pogodio je kroz noge belgijskom vrataru Thibautu Courtoisu na asistenciju Luisa Suareza. Messi je zabio nakon 129 sekundi što je njegov najbrži gol u karijeri. U 20. minuti već je bilo 2-0. Fabregas je na centru izgubio loptu, a Messi povukao kontru i lijepo uposlio Dembelea koji zabio pod gredu za 2-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela ‘Bluesi’ su mogli smanjiti, ali je Marcos Alonso iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Gosti su na otvaranju drugog dijela imali nekoliko poluprilika, no sve dvojbe oko pitanja putnika u četvrtfinale razriješene su u 63. minuti kada je Messi zabio za 3-0 i to ponovo kroz noge belgijskom vrataru. Argentinski majstor čak 730 minuta nije zabio londonskom sastavu, a onda im je u dvije utakmice zabio tri gola. Messi je tako stigao do brojke od 20 golova u zadnjih 18 susreta, te do stotog gola u Ligi prvaka.

U 85. minuti lijepu priliku je imao i Paulinho nakon Rakitićeve asistencije, no Courtois je ovoga puta sjajno reagirao.

Barca i Chelsea do sada su igrali međusobno 14 puta. Oba sastava imaju po četiri pobjede, a šest susreta je završilo bez pobjednika. Međutim, što se tiče nokaut faze, Barcelona je imala više uspjeha. Četiri puta su slavili Katalonci, a dva puta ‘Bluesi’.

BARCELONA – CHELSEA 3-0. Strijelci: 1-0 Messi (3), Dembele (20), 3-0 Messi (63)