Sport

U prijateljskoj utakmici BiH poražena od Španije 1:3

bih spanijaU prijateljskoj utakmici koja je večeras odigrana na stadionu AFG Arena u St. Gallenu u Švicarskoj reprezentacija Španije porazila je BiH rezultatom 3:1 , piše novinska agencija Patria.

Španci su u 11 minuti igre poveli, nakon čega se igra na terenu rasplamsala. Obje reprezentacije krenule su u napade. Sedam minuta kasnije ponovo gol za Špance. U 21 minuti igre teren je napustio Edin Džeko,a zamijenio ga je Milan Đurić.

U 29 minuti radost za navijače i Zmajeve donio je Emir Spahić pogodivši mrežu Španaca. Na kraju prvog poluvremena, Spahić je u naguravanju udario u lice Azpilicuetu te je u 45 minuti zaradio crveni karton.

Zmajevi su drugo poluvrijeme igrali sa deset igrača. Španci su treći gol postigli u posljednjoj minuti utakmice.

Reprezentacije Španije i BiH igrale su do sada sedam puta, a večeras je bila prva prijateljska utakmica. Španci su ubilježili pet pobijeda, a dvije utakmice odigrane su neriješeno.