Sport

Rukometaši BiH poraženi od Austrije

rukometasi-bihRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Austrije rezultatom 23:22 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine igrati u Hrvatskoj.

Na početku susreta u polupraznoj dvorani “Mirza Delibašić” u Skenderiji igralo se gol za gol, a naše rukometaše su na plus dva (10:8) u 24. minuti vodili su Vegar i Tarabochija koji su bili nerješiva enigma za odbranu gostiju.

Maksimalnih plus tri imali smo u 29. minuti kada je pogodio Nuić, a konačan rezultat prvog poluvremena 11:9 postavio je Hermann.

Početkom drugog poluvremena Austrijanci su smanjili na samo gol zaostatka (11:10), a potom i u 33. minuti su došli do izjednačenja (11:11).

U 38. minuti Austrijanci su nakon dugo vremena poveli kada je gol za 14:13 postigao Bylik, ali već u dva naredna naša napada Panić i Nuić su pogodili za novo vodstvo BiH od 15:14, a potom i Vražalić za 16:14 u 39. minuti, a onda je uslijedila crna serija naših rukometaša poput one u Španiji, a austrijski golman Bauer je bio nesavladiv.

Austrijanci su preko Santosa i Božovića su u 43. minuti došli do novog izjednačenja (16:16), a potom je Weber iz sedmerca lobovao Grahovca za 17:16.

Problemi za izabranike Bilala Šumana su nastavljeni u 46. minuti kada je Santos odveo Austriju na plus dva (18:16), a potom i na plus tri u 51. minuti (19:16).

Crnu seriju od 12 minuta bez pogotka prekinuo je Vegar u 51. minuti kada smanjuje na 19:17, a potom i Vražalić u narednoj minuti smanjuje na 19:18 za Austriju.

Hermann je u 53. minuti ponovo odveo Austriju na plus dva (20:18), ali Tarabochia nas ponovo vraća u igru kada je pogodio za 20:19 u narednom napadu. Kirveliavičius je u 56. minuti vratio Austriju na dva gola prednosti (21:19), a potom Panić i Tarabochia donose izjednačenje u 57. minuti (21:21).

Novo vodstvo našoj reprezentaciji u 58. minuti donosi Vražalić koji pogađa za 22:21, ali već u narednom napadu Jelinek pogađa za 22:22.

Toromanović je promašio na isteku 59. minuta, a Zeiner je 47 sekundi do kraja meča doveo Austriju u vodstvo 23:22. Naši rukometaši su pogriješili u posljednjem napadu i dva boda su pripala Austrijancima. (klix.ba)