Sport

Engleska demontirala Litvu, Ibrahimović zabio dva gola za slavlje Švedske u Moldaviji

Nogometaši Engleske su večeras deklasirali ekipu Litve sa čak 4:0, u utakmici petog kola grupe E kvalifikacija za EURO.

Golijadu Engleza otvorio je Rooney pogotkom u 6. minuti, da bi na 2:0 povisio Welbeck u 45.

Englezi su na pogadak u nastavku čekali do 58. minute kada za 3:0 pogađa Sterling. Konačan rezultat 4:0 postavio je Kane u 73. minuti.

Slovenci su se večeras “iživljavali” nad ekipom San Marina, zabivši im čak šest komada (6:0).

Španija je u grupi C savladala Ukrajinu sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Morata u 28. minuti.

Švedska je sa dva gola Ibrahimovića ostvarila pobjedu na gostovanju kod Moldavije.

Protivnik BiH u sljedećoj prijateljskoj utakmici, ekipa Austrije, je večeras ostvarila pobjedu na gostovanju kod Lihtenštajna od čak 0:5.