Sport

Džumhur izbacio Berdycha

damir(12)Damir Džumhur savladao je u drugom kolu Mastersa u Monte Carlu šestog nositelja Tomasa Berdycha rezultatom 2:1 (6:4, 6:7, 6:3).

Damir Džumhur plasirao se u treće kolo ATP turnira Masters serije 1000 u Monte Carlu. U prvom setu Džumhur je došao do brejka u sedmom gemu i poveo sa 4:3 te prednost zadržao do kraja seta.

Oba igrača početkom odlučujućeg seta strpljivo su čuvala servise sve dok bh. predstavnik nije načinio break za 4:2, potvrdio svoj servis i stekao kapitalnih 5:2 – golemu prednost u borbi za jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Berdych se nakratko vratio u igru osvojivši svoj servis za 5:3, ali je Džumhur uzvratio na svoj servis i uprkos problemima, s obzirom na to da je odbranio dvije brejk lopte, iskoristio drugu meč loptu za konačnih 6:3.