Sport

BiH odigrala neriješeno protiv Švedske i ispala iz baraža za Svjetsko prvenstvo

rukomet bihRukometna reprezentacija naše zemlje igrala je nerijeseno (27:27) sa Švedskom u revanš susretu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. S obzirom na poraz od 27:19 u prvoj utakmici, naši reprezentativci se nisu uspjeli plasirati na Svjetsko prvenstvo.

Prvi gol za našu selekciju postigao je Panić u 5. minuti za 1:3.Švedska je igrala sjajno u napadu u prvih desetak minuta dok smo mi bili očajni u odbrani, pa je Švedska u devetoj minuti utakmice imala četiri gola prednosti, bilo je 3:7.

Na početku drugog poluvremena stigli smo do izjednačenja (16:16), a u 36. minuti Nikola Prce je iz sedmerca pogodio za naše prvo vodstvo na utakmici (17:16).

Prce je bio ponovo naš najbolji igrač sa sedam postignutih pogodaka, Malinović, Tarabochia, Vranješ i Senjamin Burić su dodali po tri dok su Zulfić i Panić postigli po dva gola. Mario Blažević je zabilježio devet odbrana dok je Benjamin Burić imao dvije.

U posljednju minutu susreta ušlo se pri rezultatu 27:27 golom Petersena, a posljednji napad na meču imala je naša selekcija, no pogriješio je Ovčina i susret je završen rezultatom 27:27.