Sport

BiH deklasirala Estoniju sa 5:0

zmajeviFudbalska reprezentacija BiH u prvom kolu grupe H u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. deklasirala je selekciju Estonije sa 5:0 na stadionu Bilino Polje koje je i unatoč lošem vremenu i kiši bilo puno navijača koji su bodrili Zmajeve, piše bh. novinska agencija Patria.

Prvi pogodak postigao je Emir Spahić u 7. minuti, a već u 23. penalom Edina Džeke dolazimo u vodstvo 2:0 što ostaje do kraja poluvremena. Kapiten je nakon gola na znakovnom jeziku uputio poruku gluhonijemim osobama da ih voli što je i obećao da će uraditi ako postigne gol.

Već u prvom poluvremenu Vedad Ibišević imao je nekoliko prilika, ali lopta nije htjela u gol. Najbolju šansu imao je u 61. minuti kada pogađa stativu.

U 71. minuti na asistenciju Miralema Pjanić, loptu u gol posprema Haris Medunjanin.

U 84. minuti Ibišević glavom postiže pogodak. Iako borbenost i želja naši igrača nije popuštala do samog kraja, u 92. minuti peti pogodak postiže Spahić.

Izabranici Mehmeda Baždarevića večeras su pokazali požrtvovanost, borbu, želju, trud i zalaganje, a što je najvažnije timski rad koji je urodio plodom.